معماری تولد تفکر نو
oma برندۀ رقابت طراحی‌ آسمان خراش در استکهلم
شنبه 5 مرداد 1392 ساعت 01:31 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست | ( نظرات )
ساخت سومین آسمان خراش دو قلو از نظر ارتفاع در سوئد، برنده شد.

 
 oma رقابت طراحی‌ صخرۀ تکه تکه شده در استکهلم را با شکست چهار طرح رقابتی دیگر برای فرصت ساخت سومین آسمان خراش دو قلو از نظر ارتفاع در سوئد، برنده شد.

رهنمود‌های شهری موجود، درخواست یک دروازه برای منطقۀ جدید hagastaolen در استکهلم داشت و پیشنهاد oma برنامه ای‌ چند کاربری به همراه مجموعه از برج‌های خشن پوسته را در خود جا می‌‌داد.

برآمادگی‌‌ها و فرورفتگی‌‌ها در ارتفاعات مختلف، الگویی‌ متناوب از فضاهای زندگی‌ داخلی‌ و فضا‌های برآمادۀ خارجی ایجاد می‌کند. oma توضیح میدهد که طرح آنها، یکنواختی و همسانی نما‌های مورد انتظار که به ساختار برج‌ها اختصاص داده میشود را به چالش می‌کشد. به جای آن، این کار ، بدنه را گسترش میدهد تا شخصیت واحد‌های نشیمن جداگانه در دو بلوک را به عنوان یک تودۀشهری عمودی به معرض نمایش گذارد.

reinier de graaf, سرپرست پروژه به همراه شریک oma, alex de jong توضیح میدهند: ما بسیار خوشحالیم که برندۀمسابقه شده ایم و به همراه oscar properties برج مسکونی صخرۀتکه تکه شده را میسازیم. برج‌های با ارتفاع ۱۰۰ متری، همسایگی جدید hagastaolen را به عنوان بخشی‌ مهم از مرکز در حال رشد شهر استکهلم تعریف می‌کند. ظاهر به قاعدۀ برج ها، زندگانی خانگی و شاید حتی انسان گرائی را توضیح میدهد.

بر طبق مطالب مطبوعات، علاوه بر آپارتمان‌های مسکونی شخصی‌، صخرۀتکه تکه شده همچنین شامل یک برنامۀ عمومی‌ متنوع برای اجتماعی گسترده hagastaolen خواهد بود؛ یک پروژۀ شهری توسعه یافته در حال پیشرفت با هدف گسترش منطقۀ پایین شهر استکهلم. یک بار و فضاهای نمایشگاه، طبقات فوقانی یکی‌ از برج‌ها را به همراه طبقات همکف هردو برج که یک باشگاه سلامت با کتابخانه، مرکز کودکان و منطقه خورده فروشی را شامل میشود، اشغال می‌کند.

این پروژه تخمین زده شده که در سال ۲۰۱۵ افتتاح گردد. در سال ۲۰۱۰، oma مسابقۀدیگری برای پروژۀ برج چند کاربردی در استکهلم به نام شهر بین راهی‌ (توقف گاهی‌) برنده شد.

منبع: سایت خبری معماری نیوز - ترجمه: نوید قمصری

مرتبط با: معماری جهان ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic