معماری تولد تفکر نو
طراحی ‍CD-MAN با فتوشاپ
دوشنبه 29 اسفند 1390 ساعت 04:19 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست | ( نظرات )

در این آموزش با انجام چند مرحله بسیار ساده میتوانید یك سی دی من جالب را طراحی كنید .

سطح این آموزش متوسط است ، كاربران فتوشاپ کار عزیز میتوانند به راحتی طراحی كنند .

این آموزش ار فتوشاپ 5 به بالا قابل اجراست .

هدف ار این آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ هست .

تمام مقادیری كه در اینجا ذكر شده اند همه پیشنهادی میباشند و شما میتوانید آنها را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.

 

 

طرح شما پس از پایان شبیه طرح زیر خواهد شد.

 

در این آموزش با انجام چند مرحله بسیار ساده میتوانید یك سی دی من جالب را طراحی كنید .

سطح این آموزش متوسط است ، كاربران فتوشاپ کار عزیز میتوانند به راحتی طراحی كنند .

این آموزش ار فتوشاپ 5 به بالا قابل اجراست .

هدف ار این آموزش کار کردن با ابزار های فتوشاپ هست .

تمام مقادیری كه در اینجا ذكر شده اند همه پیشنهادی میباشند و شما میتوانید آنها را با توجه به نیاز خود تغییر دهید.

 

 

طرح شما پس از پایان شبیه طرح زیر خواهد شد.

 

 

 

 

سلام به همه دوستان مجیدآنلاینی

یک صفحه جدید به اندازه 600*500 بک گراند سفید درست میکنیم ،  یک دایره به اندازه حدودا 6-7 سانتیمتر (زیاد نمی خواد دقت کنید) میکشیم  بعد از لایر دایره یک کپی میگیریم و بعد این دوتا دایره را زیر هم با یکم فاصله میذاریم (مثل شکل A) و بعد بین این فضای خالی بین دوتا دایره را با یک مستطیل مطابق شکل B پر میکنیم .
 

 

 

 

 

حالا این سه لایر (دوتا دایره و یک مستطیل) را با هم لینک میکنیم و سپس این سه لایر را Merge میکنیم ، بعد از اینکه هر سه لایر را Merge کردین به Edit>Free Trasnform یا با فشردن (Ctrl T) دور لایر مورد نظر یک باکس میاد که اونو بزرگش می کنیم .
 

 

 

 

 

بعد از اینکه شکل مورد نظر را بزرگش کردیم با ابزار Rectangle marquee مطابق شکل انتخاب میکنیم و بعد با فشردن کلید Delete مقداری از عکس را پاک میکنیم .

 

 

 

 

 

خوب بعد از پاک کردن کنارهای شکل را پاک کردیم ، با فشردن (Ctrl T) حدودا 32-33 درجه میچرخانیم (قبل از اینکه بخواهیم کار دیگه انجام بدیم یک کپی از این لایر میگیریم) و سپس با ایزار گرادیانت طیف رنگی مطابق شکل میدهیم .

 

 

 

 

 

حالا نوبت میرسه به لایری که چند دقیقه پیش ازش کپی گرفتیم ،اول از همه باید Edit>Fill بریم و بعدش اونو مشکی پوشش می کنیم و بعد باید به Filter>Blur>Gaussian Blur بریم و Radius : 5Px بدیم و بعد از این کارا اونو مطابق شکل جابجا میکنیم .

 

 

 

 

 

حالا میخواهیم بالای سمت چپ عکس طراحی شده را مقداری رنگ خاکستری بدهیم ، برای این کار اول باید کلید Ctrl را پایین نگه میداریم و روی لایر اصلی کلیک میکنیم پس درنتیجه کل محیط لایر را انتخاب میکنیم و بعد ابزار Elliptical marquee را برداشته و كلید Alt را نگه داشته و از انتخاب اولیه کم میکنیم .
 

* برای اینکه بخواهیم آن مقداری را که کم کردیم را جابجا کنیم بایستی کلید Space را پایین نگه داریم و در نتیجه آن را در مکان مناسب قرار دهیم .

 

این کار را دوبار انجام میدهیم تا تقریبا مطابق شکل گردد

 

 

 

 

حال میخواهیم که مقداری از پایین شکل راتیره کنیم . پس برای این کار بایستی یک کپی از لایر اصلی بگیریم و آنرا کمی جابجا کنیم . سپس بعد از اینکه لایر را در جای مناسب قرار دادیم با نگه داشتن کلید Ctrl روی لایر اصلی کلیک میکنیم و بعد با نگه داشتن کلیدهای Ctrl Alt روی کپی لایر کلیک میکنیم (این کار باعث میشود که معکوس اشتراک این دو لایر را انتخاب کنبم)

 

 

 

 

 

خوب بعد از این کارها کپی لایر اصلی را پاک میکنیم و با رنگ 8F8F8F# مقدار انتخاب را رنگ میکنیم و بعد به Filter>Blur>Blur more کلیک میکنیم و این کار را چند بار انجام میدهیم و سپس با 1px محیط شکل را مشکی میکنیم .(Edit>Stroke)

 

 

 

 

حالا با ابزار Elliptical marquee یک دایره وسط ، مطابق شکل میکشیم .

 

 

 

 

بعد از اینکه دایره را رسم کردید با ابزار گرادیانت درون دایره یک طیف رنگی مانند شکل میکشیم . بعد از این کار با ابزار Elliptical marquee یک بیضی بزرگتر از دایره قبلی میکشیم و با ضخامت 1px محیط بیضی را رنگ مشکی میزنیم .

 

 

 

 

سپس بیضی را حدودا 32-33 درجه می جرخانیم تا موازی لایر اصلی شود و سپس آن را تقریبا از وسط مانند شکل برش میزنیم و بعد از این کار با ابزار Elliptical marquee یک بیضی کوچک رسم میکنیم و با ضخامت 1px محیط بیضی را رنگ مشکی میکنیم .

پس درنتیچه این کار را برای سمت راست خط اصلی انجام میدهیم تا شبیه شکل زیر شود

 

 

 

 

بعد از اینکه سه لایر را با هم Merge کردیم یک کپی از لایر Merge شده میگیریم و ان را سفید میکنیم (Layer>Layer Style>Color Overlay) و با کمی تغییر مکان زیر خط اصلی مطابق شکل میگذاریم .

 

 

 

 

خوب چون این قسمت شبیه قسمت قبلی هستش از توضیح های اضافی پرهیز میکنیم و دوباره با ابزار Elliptical marquee یک بیضی میکشیم و آن را مطابق شکل درست میکنیم .

 

 

 

 

 

حالا بقیه کارها را روی شکل توضیح می دهم .

 


 

 

 

 

تا الان تقریبا بیشتر کارهاشو انجام دادیم  ... خوب حالا نوبت طراحی کلیدهاش میرسه .

خوب اینایی که تا الان درست کردیم واسه بک گراند کلید ها بوده ، حالا میخواهیم که خوده کلید ها را درست کنیم

 

 

 

 

خوب انشاالله که بقیه کلیدها را متوجه شدین که چه جوری درست میکنیم ، در هر صورت اگه متوجه نشدین تو تاپیک همین آموزش بگید تا من یا بقیه دوستان کمکتون کنیم .

 

 

 

 

یک مستطیل میکشیم و بعد با فشردن Ctrl T آن را کمی جابجا و میچرخانیم مانند شکل (A).... بعد با ابزار polygonal lasso یک شکل اجق و جق Laughing  مطابق شکل (B) میکشیم و آن را با رنگ 878585# ، رنگ میزنیم ، بعد از آن یک کپی میگیریم و در آن طرف دیگه مستطیل میذاریم و کمی ضخامتش را کم میکنیم و با رنگ ADACAC# رنگ میزنیم .... بعد مقدار فضای بین اینا را انتخاب میکنیم مطابق شکل (C) و بعد با رنگ CCCCCC# رنگ میرنیم .


 

 

 

 

خوب دوستان حالا وقته اینه که فیش هدفون این عجوبه رو طراحی کنیم . پس باید ابزار polygonal lasso یه چیزی شبیه شکل (A) میکشیم و بعد مقداری از بالا ان را با نگه داشتن کلید Alt کم میکنیم و بعد ابزار Elliptical marquee را برداشته و با نگه داشتن کلید Shift یک دایره مطابق شکل (B) اضافه میکنیم .

سپس آنرا رنگ مشکی میکنیم مانند شکل (A) و به Layer>Layer Style>bevel And Emboss رفته و با مقادیر شکل زیر مطابق میکنیم .و طرح افکت داده شده مطابق شکل (B) میباشد .

 

 

 

 

 

 

خوب حالا از این لایر استایلی که درست کردیم کپی میگیریم و بعد باید این 2 لایری که (1 دایره و 1 شکل اجق وجق) با هم لینک میکنیم و بعد Merge میکنیم و دوباره Paste Layer Style میکنیم سپس یک دایره در یک لایر جدید میکشسم و Paste Layer Style میکنیم و دوباره این 2 لایر (1 شکل اجق وجق و 1 دایره کوچک) را باهم Merge کرده و دوباره روی لایر merge شده Paste Layer Style میکنیم و به همین ترتیب ادامه میدیم تا طرح مورد نظر به سفیدی میزنه .(امیدوارم که منظورمو متوجه شده باشید آخه من خودم که قفل کردم)

 

 

 

 

با استفاده از ابزار Line یک خطی با قطر 3PX میکشیم و بعد به Filter>Liquify میریم و مانند شکل یکسری تغییرات میدیم .


 

و بعد از این کارها ، روی شکلهای که تا الان طراحی کردیم با ابزار Text یه چیزایی می نویسم ...
 

 

 

 

 

خوب خدا رو شکر دیگه تموم شد

 

 

برگرفته از سایت مجید آنلاین

مرتبط با:

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic